Tuloksia 2017

23.5.2017 Rovaniemi BH-koe
Tuija Sipola ja spn Musketeer´s Oili Hyväksytty
Elisa Niskanen ja spn Musketeer´s Oona Hyväksytty

Tuloksia 2016

21.8.2016 Rovaniem AD-koe
Carita Rasila ja spn Rakan Akan Cirra (ohj. Anne Savukoski) Hyväksytty
Janna Kellokumpu ja spu Rakan Akan Erkele Hyväksytty

25.5.2016 Rovaniemi BH-koe
Janna Kellokumpu ja spu Rakan Akan Erkele Hyväksytty

 

Tuloksia 2015

20.9.2015 Rovaniemi JK3 2-tulos, Elisa Niskanen ja spn Musketeer`s Fira pisteet:  M 172 T 77 yht. 249 p.

22.8.2015 Rovaniemi JK3 2-tulos, Elisa Niskanen ja spn Musketeer`s Fira pisteet:  M 180 T 83 yht. 263 p.

7.6.2015 Kemijärvi toko alo1,Vesa Uurtamo ja Demant’s Nebra pisteet 196 KP.

14.6.2015 Vaasa toko alo2,Vesa Uurtamo ja Demant’s Nebra pisteet 158.

14.6.2015 Ivalo JK3 2-tulos, Elisa Niskanen ja spn Musketeer`s Fira pisteet: M 183 T 74 yht. 257 p.

13.6.2015 Ivalo JK3 2-tulos. Elisa Niskanen ja spn Musketeer`s Fira pisteet: M 178 T 72 yht. 250 p.

23.5.2015 Rovaniemi Toko Alo2 Vesa Uurtamo ja Demant’s Nebra (159)

17.5.2015 Sievi AD-koe:  Maarit Salla ja vpu Joulumaan Canis Rex Victor Hyväksytty

17.5.2015 Sievi AD-koe: Päivi Haverinen ja spu Bar-Mixin No Return hyväksytty

16.5.2015  Sievi    Maarit Salla ja vpu Joulumaan Canis Rex Victor Toko ALO1, 194p KP, Rotumestari 2015 sij. 2

3.5.2015 Kemi Toko Alo1 Vesa Uurtamo ja Demant’s Nebra (171,5)

 

Tuloksia 2014

28.9.2014 Rakan Akan Cyke FH2 86p

28.9.2014 Rakan Akan Cippi FH2 70p.

30.8.2014 Rovaniemi  JK1 Anne Savukoski ja spn Rakan Akan Cippi ( 190/75 )

17.8.2014 Kurikka erikoisnäyttely:
Demant's Nebra SG12 nartut 12-18kk
Aurum pax Andrina SG16 nartut 12-18k, Monika Luthje ja Petri Petäjäjärvi
Yill von der Plassenburg V nartut yli 24kk, Monika Luthje ja Petri Petäjäjärvi
Solholmens Kinden V urokset yli 24kk, Monika Luthje ja Petri Petäjäjärvi

19.7.2014 Kemi  Toko Alo2 Maarit Salla ja Joulumaan Canis Rex Victor ( 142,50 )

21.6.2014 Solholmens Kinden FI MVA , Monika Luthje ja Petri Petäjäjärvi

14.6.2014 Muurame päänäyttely:
Aurum pax Ares SG8 urokset 12-18kk, Monika Luthje ja Petri Petäjäjärvi
Aurum pax Bianca SG17 nartut 12-18kk, Monika Luthje ja Petri Petäjäjärvi

5.6.2014 Yill von der Plassenburg JK1, Oulu 266 (195/71) Petri Petäjäjärvi

 4.6.2014 Rovaniemi BH-koe  hyväksytty:
Janna Kellokumpu ja spn Jane
Vesa Uurtamo ja spn Demant`s Nebra
Laura Ylinampa ja bpkn Dupion Näppärä

31.5.2014 Ivalo  JK3 Elisa Niskanen ja spn Musketeer`s Fira ( 199/87 )

29.5.2014 Rovaniemi  Toko Alo1 Maarit Salla ja vpu Joulumaan Canis Rex Victor ( 172 )

 

Tuloksia 2013

Oulu 6.10.2013 HK1 Tuija Sipola ja spn Rakan Akan Awa pistein 278 (m 192 t 86)

Rovaniemi 7.9.2013 BH-koe hyväksytty:
Maarit Salla ja vpu Joulumaan Canis Rex Victor
Nina Minkkinen ja spn Grey Fenris Arcelia
Elisa Söderlund ja spu Sensen Mann Homer
Erika Zopf ja spu Jamosch Eick
Päivi Haverinen ja vpn Joulumaan Canis Stella Bellus

Ivalo 16.6.2013 JK3 Jari Ruotsalainen ja spu Rakan Akan Cyke (188/82) 1-tulos

Ivalo 15.6.2013:  JK2 Jari Ruotsalainen ja spu Rakan Akan Cyke (198/80) 1-tulos

Ivalo 14.6.2013: BH-koe hyväksytty Kari Ananin ja spu Octifein Larry

Loue  12.5.2013: BH-koe hyväksytty Janne Poikela ja spu Britax Fito



Tuloksia 2012

Tyrnävä 7.10: FH1 Satumarja Stenman ja vpu Hallainvuoren Apache ( 78 )

Rovaniemi 6.10: HK1 Satumarja Stenman ja ssn Stator Hot Hot Hot ( 256/83 )

Rovaniemi 30.9: JK1 Laura Häyhä ja spn Alma ( 194/70 )

Rovaniemi 30.9: AD-koe hyväksytty
Satumarja Stenman ja vpu Hallainvuoren Apache
Satumarja Stenman ja ssn Stator Hot Hot Hot ( ohj. Emma Kosonen )
Maarit Salla ja vpn Safe Keeper`s Ain`t No Fool ( ohj. Elisa Niskanen )
Annika Piik ja  spn Coppercoat`s Fireworks (ohj. Tuomas Laakkonen )
Päivi Haverinen ja  spn Arna

Kiiminki 23.9: FH1 Satumarja Stenman ja spn Bar-Mixin Jeronika  ( 84/100 )

Kemijärvi 8.9: TK1 + KP Tuija Sipola ja  spn Rakan Akan Awa 180,5

Sodankylä 1.9: Toko AVO1 Satumarja Stenman ja vpu Hallainvuoren Apache   192p/200 kunniapalkinto ja ykkössija

Sodankylä 2.9.: Toko AVO1 Satumarja Stenman ja  vpu Hallainvuoren Apache  190,5p/200 kunniapalkinto ja ykkössija

26.8  Rovaniemi Toko ALO1  Heini Alatalo ja hwn Karoonan Gilthoniel  177,5 

18.8 Tornio JK2 Elisa Niskanen ja spn Musketeer`s Fira (250)

16.6 Ivalo JK 1  Elisa Niskanen ja spn Musketeer`s Fira ( 194, 72 )

9.6 Rovaniemi BH: 

Heini Alatalo ja hwn Karoonan Gilthoniel
Maarit Salla ja vpn Safe Keeper`s Ain`t No Fool
Nina Minkkinen ja  ranskanbulldog Outsapopin Quicksilver
Kati Vuorinen ja rwu Rottrobis Ecke
Nina Ojala ja rwn Wuoksenwarren Cascada
Arto Nieminen ja spu Hukkatunturin Diesel 

SPKL:n valjakkohiihdon Suomenmestaruuskilpailu Oulu, Virpinniemi 3. - 4.3.2012. 

Naiset B45 naru 5 vpn Safe Keeper´s Ain´t No Fool Maarit Salla SPL Roi 16.25,9 (+4.18,0)

Tuloksia 2011

24.9 Oulu Talentsichtum  970/926 spn Arna, Päivi Haverinen

9.9 Rovaniemi BH
Erika Zopf ja bptu Tarkatan Kuura
Laura Pölönen ja spn Alma

25.5 Rovaniemi BH
Päivi Haverinen ja spn Arna

Tuloksia 2010

11.9.2010 Rovaniemi  BH   Elisa Niskanen ja spn Musketeer`s Fira

Tuloksia 2008

Ypäjä KWC-2008 BH   Mia Brotkin ja Ratsumestarin Don

Tuloksia 2007

10.6 Oulu  SchH2 ( 81, 88, 80 ) Hausdiener  Winnie,  Hanna Niska

SchH1 ( 80, 89, 82 ) Dammwache Cera, Virve Koivisto
SchH1 ( 91, 82, 91 ) Troyen`s Osmo, Antti Ahtola

13.3 Kerimäki Virkakoirien SM-Valjakkohiihtokilpailut
Yleinen 10km J. Ämmälä ja spu Toco 3. sija

Viesti 3x5km 2. sija joukkueella A. Ahtola & spu Tico, J.Ämmälä & spu Toco ja J. Piipponen & spu Tami  

11.3 Ypäjä BH   Virve Koivisto ja spn Dammwache Cera